- Det gleder jeg meg til!
Skrevet av Thomas Myren, 4. mars 2025, 07:51
Iver Fossum har ikke spilt seriekamp i Norge siden 2015. Neste mulighet er i hans gamle hjemby Drammen.
Foto: Thomas Myren
Den ferske Rosenborg-spilleren vokste opp på Klokkarstua på Hurumlandet, men han
flyttet til Drammen med familien i 2011. Året etter skrev han proffkontrakt med Strømsgodset etter å ha
avslått tilbud fra Lerkendal.
Etter ni år i utlandet kan altså comebacket i norsk fotball bli på Marienlyst i serieåpninga om drøye tre uker.
- Det blir veldig spesielt å få gjort det i Drammen. Det er det ikke noen tvil om. Så det gleder jeg meg til! smiler Fossum til rbkweb.no.
- Hva tenker du mulighetene for å spille deg inn på laget?
- Jeg går for det selvfølgelig. Men det er et bra lag, som gjorde det bra i fjorårssesongen. Det er mange gode spillere, men jeg skal gjøre mitt aller beste for å være i startelleveren.
- Det ser ut som om du først og fremst konkurrerer om den ene plassen som indreløper?
- Ja, det gjør det. Jeg spilte en liten halvtime på "sekseren" mot Värnamo, men det er som indreløper jeg trives best.
- Hvordan har de første ukene i Rosenborg vært?
- De har vært veldig bra. Det er en deilig gruppe å komme inn i. Jeg har også blitt kjent med spillesystemet, så det har vært en fin start. Jeg er fornøyd.
- Føler du at seriestart begynner å nærme seg?
- Ja, du gjør det. Det blir mer og mer fokus på at ting skal sitte mer og mer. Vi gleder oss veldig til seriestart. Pre-season er lang, så vi er fram til første seriekamp.