Skader, sykdom og suspensjon
Skrevet av Thomas Myren, 20. september 2024, 18:30
Det er fortsatt usikkerhet rundt laguttaket til Rosenborg, men det blir uansett flere forandringer mot Haugesund.
VS.
- Vi kommer til å stille med et sterkt lag på søndag. Vi har dyktige spillere, som har blitt faset inn med innbytte etter innbytte, beroliger Alfred Johansson overfor
Rotsekk.
Jesper Reitan-Sunde ble
skadet mot Lillestrøm, mens
Tomas Nemcik er uaktuell etter fire gule kort.
- Det ser ikke ut som om Jesper kommer seg ut på treningsfeltet denne uka og dermed heller ikke spiller kamp. Det er vel ingen vill gjetning at vi kan se Emil Ceide fra start på søndag. Og som nevnt er Nemcik suspendert, og der skal vi ha en ny stopper, kommenterer Johansson.

Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
Ulrik Yttergård Jenssen blir trolig skjøvet inn i midtforsvaret fordi
Luka Racic ikke er klar for å starte for første gang.
- Luka har ikke trent de siste dagene på grunn av en kjenning. Så han er ikke noen 90-minuttersspiller på søndag i hvert fall, konstaterer treneren.
Dessuten er
Ole Selnæs igjen usikker. Visekapteinen trente ikke i dag.
- Han har følt seg sliten etter sin sykdom. Han spiser fortsatt antibiotika, så det er rett og slett for å gi ham ro til å komme tilbake. Vi får se om han er her i morgen og klar for kamp i helgen, uttaler Johansson.
- Var det for tidlig å spille mot Lillestrøm?
- Nei, det tror jeg ikke. Men det er en jævlig irriterende bakterie.
- Hva møter oss på søndag?
- Det er et veldig ungt lag, som er friskt. De vil framover på banen, presse og frispille. De har dyktige spillere til nettopp det. De har slitt litt med de avgjørende momentene, akkurat sånn som vi gjorde tidligere i sesongen.
- Men det er et lag som i perioder av kampene har vært veldig, veldig bra mot lag som for eksempel Bodø/Glimt og oss. Vi sleit veldig i kampen da vi var der nede. Det var en kamp der vi virkelig fikk kjempe oss til tre poeng i sluttminuttene. Det er et lag som er bedre i banespillet enn det tabellen viser.
Avspark på søndag er klokka 17.
tv2.no viser kampen.