Utskrift fra rbkweb.no

Valget av spiss avhenger av bane?
Skrevet av Thomas Myren, 8. august 2024, 19:33

Rosenborg har byttet spiss i forkant av hver seriekamp de siste ukene.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

Mens Noah Holm har startet bortekampene i Sarpsborg og Fredrikstad, har Ole Sæter vært foretrukket på hjemmebane mot Manchester United, Lillestrøm og Tromsø. Søndag reiser RBK til KFUM arena for aller første gang.

- Fortsetter dere med Holm på bortebane og Sæter på hjemmebane?

- Det får vi se på. Det er ikke noe som jeg har tenkt på, hevder Alfred Johansson overfor rbkweb.no.

- Hvorfor ble Sæter foretrukket mot Tromsø?

- Jeg syns han hadde en veldig bra treningsuke. Vi har en liten begrensning i antall minutter som Noah kan spille, og det gjorde at det kjentes naturlig å starte med Ole Sæter.

- Vi vet at Tromsø er ganske sugne på å presse framover mann mot mann, og vi tenkte at det skulle bli mye rom å løpe i for Sæter bak deres backlinje.

Et alternativ er naturligvis å starte med begge to. Holm scoret etter få minutter på banen som høyreving på søndag.

- Det er noe som jeg har fundert på tidligere. Vi gjorde det med Magnus Holte og Sæter i 2. omgang i Sarpsborg, så det er ikke noe nytt, påpeker Johansson.

nyheter
forum