- Jeg har mye å bidra med
Skrevet av Thomas Myren, 14. april 2024, 21:32
Ole Selnæs har imponert på midtbanen i serieinnledninga. Mot HamKam avgjorde han like godt kampen med sitt første mål for Rosenborg siden 2015.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
Langskuddet i krysset etter et kvarter var første nettkjenning siden
Selnæs feiret seriegull for første og hittil siste gang.
- Det er selvfølgelig godt, og det var òg viktig ettersom det var den eneste scoringa, smiler Selnæs til rbkweb.no.
- Fortell om målet!
- Jeg ropte "Hopp!" til Markus, og det gjorde han. Jeg tenkte bare på å legge ballen til rette og banke til. Jeg lyktes bra med det!
- Hvordan føler du at formen din er?
- Jeg begynner å føle meg bra for første gang på lang tid. Jeg spiller uten smerter og er i ganske god form for første gang siden jeg var i Kina. Jeg hadde veldig godt av en oppkjøring, som jeg ikke har hatt på et par år. Jeg kjenner meg bedre enn på lenge, men jeg kjenner at jeg fortsatt har mer å gå på.
- Johansson sier at du er uvurderlig for laget.
- Det er hyggelig så klart! Jeg gjør det jeg kan hver dag - både på og utenfor banen. Jeg føler at jeg har mye å bidra med på dette nivået, og det er artig at han syns det samme.
- Er det artig å bidra også med mål?
- Selvfølgelig! Jeg bryr meg ikke så mye om statistikk, men det er litt artig.

Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Hvorfor er du irritert over at dere ikke greide å punktere kampen?
- Det sier seg sjøl: Vi tenker utvikling og på det å bli bedre og bedre, og vi er nødt til å drepe kampen. Vi skulle ha ledet mer til pause. Når vi ikke leder mer enn 1-0, kan hva som helst skje. De siste 20 minuttene blir det veldig mye langt (fra HamKam), og de får seg en sjanse på slutten. Det er veldig unødvendig og for dårlig av oss.
- Hvordan er nesa etter at du ble truffet av et skudd på slutten?
- Den er vond. Jeg bare håper at den ikke er brukket. Det får jeg vel svar på om noen dager.