Utskrift fra rbkweb.no

- Har tro på mental trening
Skrevet av Thomas Karlsen, 14. september 2023, 16:17

Rosenborg velger sannsynligvis å erstatte Martin Langagergaard.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

Dansken forlenget ikke avtalen etter forrige sesong. Ifølge Rotsekk er RBK nå i ferd med å velge arvtaker. Det skal være to gjenværende kandidater.

- Det vil hele tida være ei vurdering om mental trener skal være en del av støtteapparatet til Rosenborg, kommenterer Svein Maalen til rbkweb.no.

- Hva har du å si i diskusjonen?

- Jeg har noe jeg skal ha sagt. Jeg jobber uansett i Rosenborg og skal jobbe i klubben over tid. Jeg har erfaring og er en fagmann, så de hører jo på meg. Det er en del av det vi diskuterer hele tida; hvordan vi skal sette sammen klubben over tid.

- Jeg har tro på mental trening i fotball og i idrett generelt. Det handler om å lære seg å takle situasjoner, fokusere rett og bli enda bedre til å mestre alt som skjer på en fotballbane.

- Samtidig syns jeg det allerede er mange gode mentale trenere her: Vi har et veldig erfarent trenerteam og en del erfarne "mesterlærere" i spillergruppa.

nyheter
forum