Utskrift fra rbkweb.no

Skarsem kan være raskt tilbake
Skrevet av Thomas Myren og Thomas Karlsen, 26. juli 2023, 09:40

Sannsynligvis slipper Olaus Skarsem langt fravær etter hjernerystelsen mot Strømsgodset.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

Hjernerystelse for Skarsem (23.07.23)

Rosenborg-indreløperen ble sendt på Drammen sykehus etter at Emmanuel Danso gikk hardt inn i en duell rett før pause på søndag.

- Det er god prognose, men om det tar ei uke eller mer, er for tidlig å si, uttaler klubblege Olav Aas til rbkweb.no.

- Han mister begge kampene denne uka?

- Han er uaktuell i morgen. Så får vi se når det nærmer seg helg, svarer Aas.

Ergo kan bortemøtet med Crusaders i kvalifiseringa til Conference League bli den eneste kampen som Skarsem mister. På søndag er Odd motstander på Lerkendal.

Prognosen er uansett langt bedre enn for Isak Thorvaldsson, som pådro seg den tredje hjernerystelen på ett år i Bodø i mai og fortsatt er i opptrening.

- Isak kommer nok til å bruke et par uker til før at han er klar for å spille. Det er litt vanskelig å tidfeste akkurat, sånn som det er nå. Men noen uker til må vi nok vente, vurderer Svein Maalen.

Også Noah Holm har hatt spesialprogram de siste ukene etter returen fra Reims, der han først skadet kneet og så begynte å slite med hofta.

- Noah er på vei tilbake, men han er uansett ikke spilleklar før 1. august, påpeker Maalen, som oppsummerer:

- Vi har lite skader, bortsett fra de langtidsskade. Det gjør at vi har bra konkurranse på trening og bra med spillere tilgjengelige.

nyheter
forum