Utskrift fra rbkweb.no

Ferdig i Helsingborg
Skrevet av Thomas Myren, 7. november 2022, 18:06

Framtida til Rasmus Wiedesheim-Paul er uviss.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

Én ting er likevel sikkert: Det er uaktuelt å fortsette i Helsingborg etter nedrykket.

- Når det ble klart at vi ikke skulle bli værende i allsvenskan, pratet jeg med trenerne - og de med klubben. Da sa de at de vil bygge for neste år. Jeg kommer ikke til å være her neste år, bekrefter angriperen overfor Helsingborgs Dagblad.

Han begynte sesongen utleid til Mjällby, hvor han sleit med tilliten. Oppholdet ble avbrutt et halvår før tida, og det ble i stedet leieavtale med Helsingborg. Der fikk han ett mål på 13 kamper - derav ni fra start.

- Det er en omstilling hver gang man flytter. Man kommer til en ny by, skal lære nye spillere å kjenne, komme inn i en spillestil og få relasjoner med de andre. Det er klart at det ikke har vært helt optimalt. Det kunne ha gått bedre, men også verre for min egen del, kommenterer Wiedesheim-Paul, som går spennende tider i møte:

- Jeg har to år igjen i Rosenborg på kontrakten der. Jeg vil spille på så høyt nivå som mulig.

nyheter
forum