Espen blir førstekeeper?
Skrevet av Thomas Myren, 14. februar 2003, 13:24
Sjansen for at Espen Johnsen blir førstekeeper kommende sesong har økt. Dersom Arni Gautur Arason ikke skriver under ny kontrakt innen neste lørdag, blir det nemlig på benken på islendingen.Dermed går Rosenborg kanskje bort fra filosofien om alltid å bruke de beste spillerne, selv om de ikke forlenger kontrakten.
- Hvis Arni ikke vil forlenge kontrakten, er det ikke unaturlig at vi satser på Espen som førstekeeper, sier Rosenborg-sportsdirektør Rune Bratseth til Fædrelandsvennen.
Arasons kontrakt går ut etter denne sesongen. Burvokteren drøyer med å skrive under ny avtale fordi spill i en større europeisk liga lokker. Han har tidligere sagt at det ikke er umulig at han velger å forlate Trondheim som Bosman-spiller ved nyttår.
- De har lagt frem et kontraktsforslag som gjelder spill i tre sesonger til, men jeg har ikke bestemt meg ennå, sier Arni Gautur Arason.
Er det rett å vrake Arni? Si din mening i forumet!