Bryter Byåsen-samarbeid?
Skrevet av Thomas Myren, 27. oktober 2000, 16:01
Hentet fra Adressa
Sjansen for at Rosenborg fortsetter samarbeidet med Byåsen er ikke veldig stor, men muligheten er der.Det opplyser RBKs sportsdirektør Rune Bratseth til Adresseavisen. Sammen med Bjørn Hansen og Per Winsnes var Bratseth i går i møte med styrerepresentanter i Byåsen Toppfotball.
- Vi fortsetter dialogen, men kan allerede slå fast at samarbeidet ikke vil bli slik det har vært, sier Bratseth.
Rosenborg har i lang tid pøst penger inn i Byåsen. De siste årene har klubben blant annet betalt Byåsens trenerutgifter. Men nå spørs det om den tiden er forbi.
- Vi må i større grad sette krav til det som skal skje i Byåsen. På gårsdagens møte presenterte ikke Byåsen noen konkrete planer for hvordan de ønsker det. Derfor førte det heller ikke frem til noen konklusjoner, sier Bratseth som for kort tid siden uttalte at RBK egentlig skulle brukt mer penger på Byåsen.
- Vi burde brukt mye mer hvis vi skulle satset ordentlig. Nå fungerte det som kunstig åndedrett, sa han.
For Byåsen kan det bety store problemer dersom RBK trekker seg ut av samarbeidet. 1. divisjonslaget unngikk såvidt nedrykk i høst, og står for tiden uten trener etter at Per Joar Hansen sa takk for følget. Også sentrale spillere på utlån fra RBK er på vei bort fra klubben: Øyvind Storflor er klar for Moss mens Espen Edvardsen spiller for Strømsgodset neste sesong.
- Like over helga skal vi levere noen innstillinger til RBK om hvordan vi vil ha det. Vi håper selvsagt at RBK fortsetter å støtte oss, sier leder Kurt Johansen i Byåsen.