Utskrift fra rbkweb.no

Lillestrøm - Rosenborg 3-1
Skrevet av Thomas Myren, 19. juni 2022, 19:54

RBK tok særdeles dårlig vare på den tidlige ledelsen mot serielederne.

- Vi legger oss lavt når vi må fram i strupen på dem
- Angrer på at jeg ikke gjorde byttene før


LILLESTRØM (rbkweb.no): - Det som irriterer meg, er at vi legger oss lavt når vi egentlig må fram i strupen på dem. Det skjønner jeg ikke hvorfor vi gjør. Når de får mye innlegg i førsteomgangen, så vil de til slutt få mye cornere - og det er de jævlig gode på. I dag ser vi ut som juniorer - spesielt i duellspillet, mens de er voksne mannfolk, sa Markus Henriksen.

Pavle Vagic erstattet lårskadde Tobias Børkeeiet, men ellers var laget uforandret i forhold til i 4-0-seieren over Vålerenga. Og til tross for hele tre uker pause på grunn av landskampene så det også ut til at RBK skulle fortsette der de slapp i Oslo.

Lillestrøm hadde riktignok litt trykk de første fem minuttene, men så tok Rosenborg over spillet. Stefano Vecchia veggspilte med Ole Sæter, før han dro seg innover langs 16-meterstreken og kontrollert ordnet sitt femte mål på fem kamper med skudd nede ved lengste stolperot.

Men så sviktet altså alt.

- Vi rygger bare hjem, slutter å spille fotball og står bare og tar i mot juling. Lillestrøm får slå innlegg og skape trykk på oss på dødball. Det er helt uforståelig! Jeg skjønner ikke hva som skjer; om vi blir feige og redde. Jeg vet ikke, sa Kjetil Rekdal.

Ifeanyi Mathew utlignet med et langskudd fra returrommet etter farlig klarering med hodet fra Victor Jensen på corner. Like etterpå sviktet RBK igjen på et hjørnespark: Den løse ballen havnet hos Vetle Dragsnes, som hælsparket inn ledelsen.

Rekdal reagerte med umiddelbart å ta av både Sæter og Per Ciljan Skjelbred.

- Per hadde neppe spilt mer enn 55-60 minutter. Ole hadde kanskje heller ikke gjort det på grunn av litt problemer med lyskene sine. Så jeg kunne like godt gjøre byttene da. Det jeg angrer mest på, er at jeg ikke gjorde byttene 10-15 minutter tidligere for å prøve å gjøre noen endringer i dynamikken utpå banen, forklarte treneren.

Innbytter Olaus Skarsem rakk før pause å yppe seg med et skudd som ble blokkert etter keeperretur på forsøk fra Erlend Reitan. Etter pause var Reitan igjen frampå på innlegg fra Adrian Pereira, men skuddet gikk rett på keeper.

Skarsem hadde et nytt skudd like utenfor, men Rosenborg sleit utover omgangen med å sette Lillestrøm ordentlig under press til tross for stort ballinnehav.

- Vi sliter med at de ligger såpass lavt som det de gjør. Vi er veldig ofte rundt på venstresida og kommer oss til veldig mye, men av og til kan vi være flinkere. I stedet for å slå inn når de er 100 stykker i boksen, så bør vi vende hurtigere og komme rundt fram til at vi får flere åpninger, analyserte Henriksen.

Til slutt presset Magnus Knudsen fram ny Lillestrøm-corner etter glimrende redning fra André Hansen. Knudsen fikk ballen og nesten upresset fikk han fastsette sluttresultatet med skudd innved stanga.

PS! Renzo Giampaoli var tilbake på benken etter lårstrekken mot Strømsgodset i begynnelsen av mai. Jonathan Augustinsson (hofte) var derimot fortsatt skadet.

Kampfakta

Lillestrøm3-1Rosenborg
Ifeanyi Mathew 32
Vetle Dragsnes 38
Magnus Knudsen 87
Stefano Vecchia 16

Søndag 19. juni 18:00
Eliteserien, Åråsen stadion, Lillestrøm
10 229 tilskuere og vist på Eurosport Norge

Rosenborg [3-5-2]
André Hansen - Pavle Vagic, Markus Henriksen, Sam Rogers - Erlend Reitan (Adam Andersson 66), Carlo Holse, Victor Jensen (Noah Holm 66), Per Ciljan Skjelbred (Vebjørn Hoff 41), Adrian Pereira (Edvard Tagseth 77) - Ole Sæter (Olaus Skarsem 41), Stefano Vecchia

Gult kort RBK: Olaus Skarsem og Pavle Vagic

Ubenyttet reserve: Julian Faye Lund, Renzo Giampaoli, Marius Broholm og Bryan Fiabema

nyheter
forum