- Jeg hadde planlagt feiringa
Skrevet av Thomas Karlsen, 30. mai 2022, 22:44
Adrian Pereira satte punktum mot Vålerenga.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
OSLO (rbkweb.no): - Det er ei kontring. Jeg ser at det er rom og at de andre ikke gidder å springe, så da gidder jeg å springe! Jeg får muligheten, og det er bare å sette ballen i åpent mål. Det er en bra ball fra Bryan. Jeg vet ikke om det er med vilje, men det gjorde jobben lett for meg, smiler Pereira.
- Da ble det jubel foran Kjernen.
- Det var en digg følelse. Jeg hadde planlagt feiringa på forhånd, så det var digg å få vise den fram.
- Hva var det for noe?
- Det var en "løyen" feiring for meg og mine kompiser. Det var bare "lættis" og for å underholde.
- Man kunne tro at du hadde fått strekk.
- Det var det som var "joken": At du later som om du er skadet, og så begynner du å feire!
- Hvorfor kom utløsninga på bortebane mot Vålerenga?
- Det virker som om vi spiller med mye mer glede. Folk vil ha ballen og løpe for hverandre. Da er det kjekkere å spille fotball. Og når du har det kjekt, gjør du det bra.
- Hvordan var opplevelsen?
- Det var bra og solid. Selv om vi ikke har ballen så mye i 2. omgang, så føler jeg at vi har kontroll. Vi straffer dem når de springer fram. Jeg vil si at det er en perfekt bortekamp.
- Du var én av hele fem nye spillere på laget.
- Jeg syns det var et bra laguttak! Det går ikke an å si noe annet etter 4-0. Med Ole Sæter i spissen blir det bra!
- Får du starte også neste kamp?
- Det er ikke opp til meg, men jeg koser meg når jeg spiller og prøver å gjøre det som jeg kan. Så blir valget opp til treneren til slutt.
- Kommer ferien ubeleilig?
- Jeg syns det er greit. Vi har stått på. Selv om vi ikke har fått de resultatene som vi vil ha, har vi jobbet hardt. Så det skal bli digg å få noen dager fri. Så er det på påan igjen.
- Hva skal du gjøre?
- Jeg skal hjem til Stavanger, være sammen med familien og kose meg litt.