Utskrift fra rbkweb.no

- Den blir forhåpentligvis ikke for tung!
Skrevet av Thomas Myren, 17. mai 2022, 10:22

Edvard Tagseth skal bære klubbfanen gjennom bygatene etter å ha avgjort festkampen på Lerkendal.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Den blir forhåpentligvis ikke for tung! Jeg håper at kroppen er restituert og klar for fanebæring, gliser Tagseth til rbkweb.no.

- Det er en ære!

- Ja, det er jo en ære. Det er mye bra spillere som har gått med den.

- Fortell om målet ditt!

- Det er et innlegg som plutselig ender opp på bakre stolpe. Ballen kommer høyt, så jeg må vente på den. Da føler jeg at backen nesten klarer å strekke seg, men jeg får fyrt av en halvvolley. Skuddet er ganske bra satt, så det går inn. Da er det bare å feire! Det er 16. mai og fullsatt stadion - det kan ikke bli noe bedre!

- Var dette det årlige målet ditt?

- Nei, det blir flere i år!

- I Drammen var det tidlig mål i mot. I dag scoret dere sjøl tidlig.

- Det hadde mye å si. Planen var å gå ut i 100. Vi hadde all fansen i ryggen, og hvis vi gikk ut i samme tempo som fansen så kom det til å bli tøft for Sandefjord. Og det følte jeg at det ble.

- Stillinga 1-0 sto seg likevel lenge, så det var godt å få 2-0.

- Veldig godt! Du kan slippe deg litt mer løs da. Samtidig har de en stor sjanse på 1-0 ved Franklin (Nyenetue). I stedet fikk vi 2-0 og 3-0. Vi fortsatte å male, og det var viktig.

- Det er fem kamper i denne og neste uke. Dere har fått en god start.

- Det var veldig viktig! Det er kjempemye kamper nå, og vi fikk en veldig fin start.

- Var du litt usikker på om du skulle få tilbake plassen på laget etter å ha vært syk sist?

- Selvfølgelig. Jeg konkurrerer med Adrian Pereira, som er en back av høy klasse. Du så mot Godset hvilke innlegg han har og det offensive han bidrar med. Det er det ikke mange som har i seg. Jeg har prøvd å jobbe hardt på trening og vise at jeg skal starte. Jeg er glad for at jeg får sjansen!

- Når du dessuten scorer, gir du noe til laget.

- Ja, vingbackene her er med mye i angrep, og vi skal bidra med målpoeng. Det var godt å få startet med det!

nyheter
forum