- Man kan få til det man vil!
Skrevet av Thomas Myren, 13. januar 2021, 16:37
Ole Sæter behøvde bare to år på å gå fra 3. divisjon via 2. og 1. divisjon og til Rosenborg.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Rosenborg kjøper Sæter (08.01.21)
- Forbereder bud på Sæter (06.01.21)
Ole Christian Hammerfjell Sæter
Født: 30.03.96
Posisjon: angrep
Tidl. klubber: Trond, Freidig, Sverresborg, Kristiansund, Nardo og Ranheim
Kamper/mål 2020: 20/11
Statistikk - Jeg tror ingen har skjønt hvilken indre "drive" jeg egentlig har hatt. Og troen på det skal man ikke undervurdere. For man kan få til det man vil! Det tok kanskje litt lengre tid, men til slutt gikk det greit, smiler Sæter til
rbk.no.
I forrige uke aksepterte Ranheim budet på den snart 25 år gamle midtspissen, som i dag skrev kontrakt ut 2023. For drøye to år siden spilte han for Kristiansund 2 på nivå fire uten å få plass i A-stallen til nordmøringene.
- Veien hit har vært litt kronglete. Jeg var keeper i Skandia Cup som 16-åring, men så fikk jeg en trener i Trond som hadde veldig tro på meg. Han omskolerte meg til spiss, noe som er en ganske brutal overgang, forteller Sæter.
- Noen år etterpå var jeg og prøvde meg litt rundt. I Strindheim var jeg ikke god nok som juniorspiller, så jeg endte opp i Sverresborg. Jeg fikk veldig lite spilletid, men av en eller annen grunn fikk jeg sjansen i Kristiansund.
- Jeg fikk et lite gjennombrudd der og utviklet meg veldig. Jeg tok veldige steg og hadde mange flinke folk rundt.
- Fra Nardo fikk jeg fortsette i Ranheim. Der hadde de troa på meg hele veien. Det var veldig deilig å kjenne på det; at folk tror på deg.
- Nå sitter jeg her i Rosenborg-drakt. Jeg tror ikke at jeg helt har innsett det sjøl.
- Fortell om deg sjøl som fotballspiller!
- Jeg er en fysisk spiss. Jeg føler at jeg har blitt ganske mye mer komplett det siste året. Jeg er bra med begge bein, har bra høyde og overraskende bra fart til at jeg er såpass høy. Det gjør kanskje spillestilen min litt mer unik enn det mange spisser har å komme med.