Utskrift fra rbkweb.no

Hansen og Henriksen blir i Oslo
Skrevet av Thomas Myren, 18. november 2020, 07:45

Rosenborg henter ikke hjem André Hansen og Markus Henriksen sånn at de kan være i smittekarantene i Trondheim.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

Mens landslagsspillerne fra utenlandske klubber har reist tilbake, befinner de to rosenborgerne seg fortsatt i hovedstaden etter nærkontakt med koronasyke Omar Elabdellaoui før den avlyste kampen mot Romania.

- De kommer søndag. Vi trener søndag klokka 13, så da får vi dem med. De er akkurat ute av karantene når vi begynner, forteller Åge Hareide til rbkweb.no.

- Det er ikke mulig å få dem til Trondheim tidligere for å sitte i karantene?

- Nei. Vi kan ikke bruke dem, og de kan heller ikke blande seg med familiene så lenge de har vært i denne situasjonen.

- Hva tenker du om det?

- Det er ikke gunstig i det hele tatt sånn som det ble med landslaget. Det ble trasig både for landslaget og de to som blir sittende i karantene på hotellet der.

En fordel med at Brann-kampen ble utsatt til tirsdag på grunn av smittekarantenen til Hansen og Henriksen, er at Holmar Eyjolfsson, Carlo Holse og Dino Islamovic rekker flere treninger når de returnerer etter sine landskamper.

Anders Konradsen og Pål-André Helland er fortsatt ikke tilbake etter leggskadene sine.

- Ikke nå i den første kampen. Vi får se fram mot Bodø/Glimt-kampen, forteller Hareide.

nyheter
forum