Utskrift fra rbkweb.no

- Andre som skal stå fram og spille
Skrevet av Thomas Myren, 1. november 2020, 22:33

Mens det fortsatt er usikkert om Tore Reginiussen fortsetter i Rosenborg, tyder alt på at han nå gir seg på landslaget.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Det er vel liten tvil om at det begynner å nærme seg slutten for meg på landslaget. Det er nok andre som skal stå fram og spille der i årene som kommer. Så får du tolke det som du vil, uttaler Reginiussen til rbkweb.no.

- Har du hatt en prat med Lars Lagerbäck om det?

- Vi har snakket sammen.

Ei nærliggende tolkning er at Rosenborg-kapteinen i morgen klokka 11 ikke blir tatt ut i troppen mot Israel, Romania og Østerrike.

I så fall ble tapet for Serbia i EM-omspillet den 31. og siste landskampen til Reginiussen, som debuterte allerede i 2008.

Stefan Strandberg erstattet ham i ekstraomgangene mot serberne og kan bli permanent arvtaker i midtforsvaret til Norge.

- Det er en som jeg har spilt med - og lært opp! Det er en god venn, som også er en veldig god fotballspiller og en ledertype. Jeg håper at han holder seg skadefri og kan være klar til å bidra også der, kommenterer Reginiussen.

- Han viser at du aldri skal gi opp?

- Absolutt. Sånn er fotballen. Ting snur fort. Du kan være ute i kulda en dag og langt nede, men så kan alt snu. Det er artig for ham.

- Når tar du en avgjørelse på om du fortsetter karrieren i Rosenborg?

- Vi får se. Det er ikke tatt noen endelig beslutning på det. Det er noen vurderinger som ennå skal gjøres. Vi snakker sammen. Det blir vel tatt et valg ganske snart.

- Hva gjorde dere bra mot Start?

- Vi vinner kampen! Det er ikke noen kamp som går inn i historiebøkene, men vi har likevel muligheter nok til å score flere mål. Jeg syns vi i første del av andreomgangen er bra på gjenvinning. Vi klarer å holde trykk på dem, vinner ballen igjen og setter i gang nye angrep.

- Vi mangler litt på det aller siste for å sette enda flere mål, men det er tre poeng igjen. Vi skulle gjerne ha puttet et par mål til, men så lenge vi vinner, får vi være fornøyde med det. Så får vi bare jobbe videre med å være enda skarpere.

- Var du i tvil om du kunne spille etter overtråkket i Sarpsborg?

- Fram til torsdag var det veldig usikkert. Da var ankelen hoven og vond. Men vi har jobbet bra med den, og den var teipet opp i dag. Så jeg var "fit for fight" og klarert. Når det kun er én kamp i uka, vil man veldig gjerne spille den, for ellers blir det lenge mellom hver kamp.

nyheter
forum