Holse til U21-EM
Skrevet av Thomas Myren, 13. oktober 2020, 20:21
Carlo Holse og Danmark kvalifiserte seg i kveld.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
2-1-seieren over Finland sørget nemlig for at danskene med imponerende 25 poeng allerede før den tiende og siste kampen har vunnet
gruppe 8 foran Romania og Ukraina.
På fredag snudde Danmark fra 0-1 til
3-1-seier på Malta etter at Holse hadde blitt tatt av banen. I kveld var Rosenborg-spilleren (derfor?) benket, men han ble byttet inn etter halvspilt 2. omgang.
Fordi senior-EM ble utsatt til neste sommer, har U21-EM i Ungarn og Slovenia blitt
delt i to med gruppespill 24.-31. mars og sluttspill 31. mai til 6. juni neste år. Kampene blir spilt på internasjonale datoer og kolliderer dermed ikke med Rosenborg-kamper.
Norge, som havnet i kvalifiseringsgruppe 7 med både Nederland og Portugal, kommer ikke til å delta. Julian Faye Lund og Edvard Tagseth måtte i dag reise hjem fra Drammen med uforrettet sak etter at kampen mot Hviterussland ble utsatt på ubestemt tid fordi en
motspiller er koronasmittet.