Utskrift fra rbkweb.no

Moldskred med til Gran Canaria
Skrevet av Thomas Myren, 10. desember 2002, 23:22

Åge Hareide er interessert i å kjøpe Lars Ivar Moldskred. Nå blir Hødd-keeperen med Rosenborg til syden på treningsleir over jul.

Førstekeeper Arni Gautur Arason er som kjent nyoperert og blir ikke med til Gran Canaria. I tillegg er heller ikke Espen Johnsen 100% klar etter sin operasjon. For å være sikret keeper i tillegg til Alexander Hansen, velger Åge Hareide nå altså å invitere Lars Ivar Moldskred med nedover til varmere himmelstrøk.

Hødd har gått med på dette, og dermed får Moldskred et gjensyn med spillerne han snøt for cupavansement i fjor sommer; sunnmøringen var som kjent den store helten da 1. divisjonslaget gikk videre etter straffesparkkonkurranse.

- Vi har gått med på at Rosenborg får ta med seg Lars Ivar på denne turen. Treningsoppholdet varer i to uker, fra 3. til 17. januar, sier sportslig leder i Hødd, Geir Sundal, til Sunnmørsposten.

Nå er spørsmålet om Moldskred får spille under Maspalomas-turneringen som Rosenborg skal delta i under treningsleiren. I så fall får 24-åringen litt av en oppgave; UEFA-cupmester Feyenoord, Hertha Berlin og Sturm Graz er de andre lagene i cupen.

Hødd ser bare positivt på at keeperen nå blir med Rosenborg på tur.

- Dette er i en periode da det ikke skjer så mye i vår egen klubb, og vi synes det er positivt at Norges beste klubb vil bruke vår keeper på denne treningsleiren. Han kan jo bare bli bedre av å trene og eventuelt spille kamper med Rosenborg, mener Geir Sundal.

Lars Ivar Moldskred har for øvrig vært og trent på Lerkendal to ganger tidligere, seinest i høst. Interessen fra Rosenborg er med andre ord seriøs, uten at det har kommet noe bud fra Trondheim på den unge, lovende keeperen.

- Vi har en avslappet holdning, og får ta det om det skulle dukke opp, sier Hødd-leder Sundal til Sunnmørsposten.

nyheter
forum