Utskrift fra rbkweb.no

- Artig å starte
Skrevet av Thomas Myren, 17. juli 2020, 21:22

Emil Ceide har blitt foretrukket i tre av de fire siste kampene og har fått et lite gjennombrudd i Rosenborg.


Foto: Thomas Myren

KRISTIANSAND (rbkweb.no): - Det er artig å starte. Det er veldig gøy å spille masse, men jeg må spille bedre i neste kamp, syns Ceide.

Også i fjor startet venstrevingen tre seriekamper, men da fikk han først og fremst sjansen på grunn av rullering. I sommer har han utnyttet at Samuel Adegbenro skadet ankelen mot Brann.

Etter å ha vært vraket mot Strømsgodset var Ceide tilbake mot Start. Men kampen ble en nedtur for ham personlig etter positive tendenser mot Vålerenga og Stabæk.

- Ja, det vil jeg si. Jeg sleit med å involvere meg. Det var ikke en så bra kamp av meg, innrømmer finnsnesværingen.

- Hva manglet ellers for hele laget?

- Vi skaper ikke nok sjanser. Vi hadde en dårlig dag. Det var ikke den beste kampen av oss, men vi skal slå tilbake sterkere neste gang. Det skal bli bedre da.

- Hva skal til for at dere spiller bra fra start av mot Sandefjord?

- Vi må bare peise på. Da vinner vi den kampen!

nyheter
forum