Utskrift fra rbkweb.no

Uten keeper mot Feyenoord?
Skrevet av Thomas Myren, 26. november 2002, 09:43

Arni Gautur Arason er nyoperert og går glipp av Maspalomas-turneringen i starten av januar. Espen Johnsen har også vært under kniven og er usikker på om han rekker å bli klar.

Alt om Rosenborgs skadesituasjon: Sykestua

Etter jul reiser Rosenborg på treningsleir til Gran Canaria hvor de også skal delta i Maspalomas-turneringen. Kampene der er ennå ikke satt opp, men i tillegg til RBK skal UEFA-cupvinner Feyenoord, Hertha Berlin og Sturm Graz delta.

Ukjente Alexander Lund Hansen kan nå altså bli Rosenborgs burvokter i disse kampene, som sendes direkte på EuroSport. Men Åge Hareide har et håp om at Espen Johnsen er klar innen den tid.

- Espen bør være spilleklar. Hvis ikke, står Alexander Hansen, som er tiltenkt rollen som tredjekeeper i neste års stall, sier Hareide til Adressa.

Johnsen ble hofteoperert mandag for ei uke siden, mens lysken til Arni Gautur Arason ble fikset på torsdag. Mens sørlendingen forhåpentligvis blir spilleklar til kampene på Kanariøyene, blir ikke Arni "fit for fight" før i februar.

- Det er samme operasjon som Frode (Johnsen) har vært gjennom. Legene sier jeg er kampklar på snaue to måneder, sier Arason til Adressa.

Når det gjelder S‘ene på venstrebacken, Saarinen og Stensaas, så er førstnevnte strøket av operasjonslisten for sin kneskade. Ståle Stensaas var til ny MR-undersøkelse i går. Det kan se ut som om hvile to-tre uker kan gjøre at han slipper operasjon i lysken.

nyheter
forum