Utskrift fra rbkweb.no

Smitteverntiltakene hindrer hospitering
Skrevet av Thomas Myren, 10. mai 2020, 23:19

Sander Tangvik blir den eneste juniorspilleren på Rosenborg-treningene framover.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

Født: 29.11.2002
Posisjon: keeper
Tidl. klubb: Byåsen
RBK2-kamper 2019: 3
G18-landskamper: 2
Statistikk
- Når vi kommer i gang med kontakttrening, må vi lukke spillergruppa. Gruppa må forholde seg til smittevernreglene og er mer eller mindre i karantene. Vi kan ikke ta spillere inn og ut av gruppa, konstaterer Erik Horneland overfor rbkweb.no.

Fra og med mandag kan Rosenborg igjen trene som normalt med dueller under spilløktene.

- Det går ikke an å hospitere. Du må verne spillergruppa på en helt annen måte. De som skal være med oss kan verken gå på skole eller jobbe, så det stiller litt andre krav til oss, slår Horneland fast.

Dette rammer Sondre Skogen, Warren Kamanzi og Filip Brattbakk, som har trent med laget fram til nå. Rasmus Sandberg har fungert som tredjekeeper, men etter bruddet i håndleddet er han erstattet av G18-landslagsspiller Tangvik.

- Sander må vi ha med oss videre - fordi han fortjener det og vi trenger det. Han har vært meget bra, skryter Horneland.

- Samtidig har vi Mikael Johnsen, Botheim, Ceide og Tagseth. Vi har mange unge fra før, som har tatt steg. Det må være passe mengde med unggutter. Vi kan ikke ha for mange eller for få. Vi må finne den rette balansen.

Carlo Holse er ferdig med karantenen, som i henhold til oppdatert regelverk ble redusert til ti dager etter hjemturen til København. Det betyr at Rosenborg stort sett har alle spillerne tilgjengelige fem uker før seriestart.

- Rasmus brakk hånda. Ellers så har vi knapt hatt skader i vinter - bank i bordet! smiler Horneland.

Oppdatering 11. mai:
Brattbakk blir likevel med videre. Han er overårig RBK2-spiller.

nyheter
forum