Hareide vil ha Riseth
Skrevet av Thomas Myren, 30. oktober 2002, 17:30
Påtroppende Rosenborg-trener Åge Hareide ønsker å få Vidar Riseth hjem til Trøndelag.I går ble det kjent at 1860 München ønsker å kvitte seg med Riseth. Frosta-gutten, som ikke rakk så mye annet enn å selge poteter og juletrær før Rosenborg solgte ham videre til Kongsvinger, kan dermed bli nødt til å forlate Tyskland - uten at han helt kan forstå hvorfor. Han leste om disse ryktene i avisen.
- Dersom det stemmer, blir jeg lettere sjokkert. Hvis ledelsen er så uprofesjonell å informere media om at jeg skal selges, uten å ha varslet meg først, blir jeg skremt, sier Riseth til Trønder-Avisa.
Årsaken skal visstnok være at 30-åringen ikke lenger har tillit hos trener Peter Pacault etter å ha vært skadet i en periode. Dette tror ikke Riseth på.
- Dette handler ikke om sportslige forhold, men om økonomiske motiver. Ønsker 1860 München meg ut, er det fordi klubbens budsjetterte inntekter ikke står i stil med de reelle, mener Riseth, som er en av klubbens best betalte spillere.
I alle fall: Etter at dette ble kjent i går, kastet Molde seg umiddelbart inn i kampen om å få den tidligere landslagsspilleren. Nå signaliserer også Åge Hareide interesse.
- Ja, er det slik at 1860 München vil selge Vidar Riseth, vil jeg sånn umiddelbart si at Rosenborg er interessert. Riseth er så absolutt en spiller jeg kan tenke meg i stallen neste sesong. Men det er ikke bare jeg som bestemmer om Rosenborg eventuelt skal skynde seg på banen med tanke på en eventuell overgang, sier Hareide til T-A.
Kan Vidar Riseth løse høyrebackproblemene til Rosenborg?