Karantene for Konradsen
Skrevet av Thomas Myren, 21. juni 2019, 18:38
Anders Konradsen må stå over to kamper etter utvisninga mot Ullensaker/Kisa.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
Konradsen risikerer karantene i serien (19.06.19)
Dette melder
rbk.no. Rosenborg-spilleren begynner soninga allerede mot Tromsø på søndag i henhold til § 4-15 (2) i
reaksjonsreglementet:
Hvis det besluttes å ilegge karantene for mer enn én kamp, skal én kamp sones i første NM-kamp og øvrig soning skje i første obligatoriske kamper for klubbens førstelag etter utvisningen.
I tillegg mister formspilleren naturligvis også møtet med Aalesund i norgesmesterskapet.
Det var fire minutter på overtid av 2. ekstraomgang i cupkampen på Jessheim på onsdag at Konradsen fikk direkte rødt kort for å ha skallet til Espen Garnås etter å ha blitt taklet hardt av midtstopperen.
Dommer Trygve Kjensli nøyde seg opprinnelig med å gi gult kort til Garnås for taklinga. Etter å ha snakket med linjedommeren viste han plutselig ut Konradsen. Det virket veldig strengt fordi Rosenborg-spilleren gikk rolig fram til motstanderen og begge satte fram panna, da de kranglet etter duellen.
- Jeg mener han kom seilende inn med to strake bein, før han kom opp i ansiktet mitt. Jeg vil ikke kalle det noen nedskalling. Mer en vennskapelig dytt med panna, sa Anders Konradsen sjøl til
Adresseavisen.