Hareide på spillerjakt i Sverige
Skrevet av Thomas Myren, 21. oktober 2002, 15:24
Åge Hareide var i helga i Sverige og finsiktet spillere han allerede har vært i samtaler med angående overgang til Rosenborg.Slik som rbkweb.com skrev på lørdag, var den påtroppende Rosenborg-treneren på "Harry-tur" til nabolandet i øst i helga. Ikke for å kjøpe billig sprit og kjøtt (i alle fall ikke først og fremst), men for å skaffe nye spillere foran neste sesong. Hareide er svært hemmeligsfull og vil ikke si hvilken kamp eller spiller han så på.
- Nå er det viktig å kartlegge og se mest mulig. Det er ingen vits å si noe mer konkret nå. Det blir bare spekulasjoner, sier Hareide til VG.
Men Åge Hareide holder fast ved lovnaden han tidligere har gitt: Tre nye spillere - én i hver lagdel - skal være på plass før seriestart.
- Det vil skje ting på den fronten så fort Champions League er unnagjort, sier sunnmøringen.
Rosenborg har vist interesse for GIF Sundsvalls Fredric Lundqvist i hele høst, og det er ikke umulig at det var kampen AIK - Sundsvall som Hareide overvar i går. I så fall fikk han se at utleide Øyvind Svenning, som står på hans "svarteliste", scoret Sundsvalls mål i 1-2-tapet på Råsunda.