Utskrift fra rbkweb.no

Fortsatte mot sin vilje
Skrevet av Thomas Myren, 18. oktober 2002, 13:48

Erik Hoftun var fast bestemt på å droppe landslaget etter Danmark-kampen. Men han lot seg overtale til to ekstra kamper - fordi Nils Johan Semb ba pent om det.

Rosenborg-kapteinen ville ikke lage ekstra mye støy rundt landslagssjefen med overskrifter á la "Hoftun har fått nok" og lignende. Derfor ventet han til i går med å offentliggjøre sin avgjørelse om at 30 kamper med flagget på brystet er nok for hans del.

- Nils Johan ville at jeg skulle gjøre ferdig landslagssesongen. Han spurte om jeg ikke kunne fortsette, og sa han kunne få bruk for meg, sier Hoftun til VG.

Men nå er landslagskarrieren altså over for midtstopperveteranen. Hans siste kamp for Norge ble dermed NFFs jubileumskamp mot Sverige 17. april.

Begrunnelsen for at han nå slutter på landslaget er enkel: Som fjerdevalg på midtstopperplass, gidder ikke Hoftun lenger å reise rundt i hele Europa bare for å se kampene fra benken, mens familien sitter alene igjen på Byåsen.

- Det var ikke gode utsikter for mer spilletid. Og jeg synes ikke det er verdt å sitte på benken når jeg er 33 år, og har kone og tre barn hjemme, sier Erik Hoftun.

Dermed følger Hoftun i Bent Skammelsrud og Ørjan Bergs fotspor: Nemlig å takke nei til videre landslagsspill.

nyheter
forum