Utskrift fra rbkweb.no

- Jeg er litt stresset i perioder
Skrevet av Thomas Myren, 3. november 2018, 21:02

Trass i en del elegante scoringer er Alexander Søderlund tvilende til at han har blitt bedre foran mål.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Jeg vet da søren. Det er litt tilfeldig hva som skjer. Noen ganger er det bra, og noen ganger er det dårlig. Det går veldig opp og ned. Sånn er det, kommenterer Søderlund ydmykt til rbkweb.no.

- Du har nesten alltid bedre tid enn du tror?

- Du har nesten alltid det. Jeg er litt stresset i perioder, men jeg er vant til det.

- Hvordan er det å ha Helland tilbake på laget?

- Det er litt lettere med Pål, som sveiper inn innlegg gang etter gang. Det er mye lettere å være spiss og "time" da. For meg er det fantastisk å ha Pål utpå sida der. Hvis jeg får spille, er det helt strålende om han òg spiller.

- Du vil gjerne score igjen i morgen?

- Ja, jeg vil alltid score. Men så lenge at vi vinner, er det det viktigste.

- Dere må prøve å få til to omganger slik som den andre på torsdag?

- Det er klart at vi vil underholde og score mye mål, men det er ikke alltid det vil seg. Vi må selvfølgelig prøve å gjøre så godt vi kan.

- Hva tenker du om kampen mot Odd?

- Det blir kjekt. Odd har hatt en bra periode, sjøl om de tapte mot Haugesund. Forhåpentligvis kan vi vinne serien. Det blir gøy.

- Du håper på hjelp fra Strømsgodset?

- Det er alltid kjekt å få det avgjort. Det er alltid en god følelse og en liten lettele. Forhåpentligvis blir det allerede i morgen.

- I så fall oppnår du det du kom tilbake for, nemlig å vinne titler?

- Det var selvfølgelig et klart mål. Det er alltid deilig å kunne oppnå noe sånt sammen med lagkompisene. Det er kjekt!

nyheter
forum