Rosenborg ville selge Søderlund
Skrevet av Thomas Myren, 28. august 2018, 18:37
Det var Alexander Søderlund som sjøl stanset salg til Vålerenga.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
For et par siden ble det hevdet at RBK hadde
avslått et bud fra Oslo på fem-seks millioner kroner for spissreserven.
- Det stemmer at Vålerenga var på banen. Men det stemmer ikke at Rosenborg takket nei. Budet ble akseptert, men det var jeg som takket nei, røper Søderlund overfor
Haugesunds Avis.
- Hvorfor sa du nei til Vålerenga?
- Jeg hadde en prat med dem, men til slutt fant jeg ut at det ikke var det jeg ønsket. Det var en helhetsvurdering.
Det kom i går rykter om at
Nicklas Bendtner er aktuell for Zürich. Søderlund tror imidlertid at konkurrenten blir værende på Lerkendal også i høst.
- Slik det ser ut nå, regner jeg ikke med at noe skjer denne uka. Men man vet jo aldri, kommenterer rogalendingen, som dermed er innstilt på å være andrevalg framover:
- Jeg har god selvinnsikt i egne prestasjoner. Tidligere i sesongen følte jeg at jeg fortjente mer spilletid. Akkurat nå skjønner jeg at jeg ikke får spille så mye. Jeg har ikke prestert godt nok i det siste. Dessuten kjenner jeg på at jeg er litt sliten. Jeg har holdt på i ett og et halvt år nå uten pause, påpeker Alexander Søderlund, som ble kjøpt tilbake fra St. Etienne i februar.