Utskrift fra rbkweb.no

Blixt starter mot Glimt
Skrevet av Thomas Myren, 29. september 2002, 15:41

Lars Blixt får sin første Tippeligakamp fra start mot Bodø/Glimt i dag. Samtidig er også Harald Brattbakk friskmeldt.

Hedmarkingen fikk sin debut i Champions League da han kom innpå som reserve i 0-5-tapet mot Lyon på onsdag. I ettermiddag er det altså klart for første seriekamp fra start i Rosenborg-trøya for høyrebacken.

Grunnen til dette er at Janne Saarinen fortsatt ikke er friskmeldt etter at han igjen fikk en kjenning med krampeproblemene i låret. Ståle Stensaas fortsetter dermed på venstreback. Roar Strand, som også har spilt høyreback i det siste, er fortsatt strekkskadet.

Dagfinn Enerly ble meldt kampklar på fredag etter strekken i ryggen, og var aktuell for startoppstillingen på grunn av sykdom for Harald Brattbakks vedkommende. Men "Brattigol" er nå kvitt sykdommen og toppscoreren starter i sin faste posisjon på venstreving.

Siden Bodø/Glimts opprykk til Tippeligaen i 1992 har nordlendingene kun tatt fire poeng - fire uavgjort - mot Rosenborg. Resten av kampene har endt med trøndersk seier. Med flere suspensjoner hos hjemmelaget i dag, deriblant viktige Runar Berg, kan man virkelig håpe på RBK-seier i Bodø!

Rosenborgs lag:

Arason

Blixt - Basma - Hoftun - Stensaas

Olsen - Skammelsrud - Berg

Karadas - F. Johnsen - Brattbakk

nyheter
forum