- Det var litt nytt for meg
Skrevet av Thomas Myren, 5. mai 2018, 22:00
Yann-Erik de Lanlay kom inn, ble flyttet til midtbanen og ga Rosenborg ledelsen mot Ranheim.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Jeg får ballen av Trondsen, og så bare spiller jeg på instinkt og prøver å gjøre et eller annet, gliser de Lanlay til rbkweb.no.
- Jeg skyter, og så ser jeg ... Jeg vet ikke helt hva som skjer. Jeg tror ballen går innom en person og dupper over keeper. Det var godt å se at den gikk inn!
- Hvordan var det å spille indreløper i 2. omgang?
- Det var annerledes, men det var greit det òg. Det er en fin erfaring.
- Det ble mål fra den posisjonen i hvert fall.
- Ja, absolutt. Det blir mer boks til boks. Det var litt nytt for meg, men jeg følte at det gikk ganske greit.
- Dere burde ha utnyttet ledelsen og kjørt på mer.
- Definitivt. Når vi får målet, burde vi ha peiset på enda mer. Nå ble det ikke sånn. Det var synd. Vi er skuffet. Vi skulle ha tre poeng i dag.
- Hvorfor vinner dere ikke?
- Vi blir litt passive etter at vi får scoringen. Det er synd. De kommer inn i kampen og får det målet.
- Det samme har skjedd i kamper tidligere i vår.
- Ja, det er noe vi må jobbe med. Jeg har ikke så godt svar på akkurat det. Det er i hvert fall ikke noe som vi er fornøyde med.