Stamnestrø tilbake mot Steinkjer?
Skrevet av Thomas Myren, 30. april 2018, 19:23
Magnus Stamnestrø har igjen slitt med skade, men nå kan han få sin første obligatoriske kamp siden 2016.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Vi håper at han begynner å nærme seg og kan være med mot Steinkjer, forteller Kåre Ingebrigtsen til rbkweb.no.
7. februar var Stamnestrø
endelig tilbake på banen etter ett år ute med meniskskade i høyrekneet. Han spilte flere treningskamper i vinter - seinest mot Ranheim i påska, men så ble han igjen skadet.
- Han har hatt en strekk, så han har fått kjørt fysisk trening. Vi må få ham litt inn i fotball nå. Han har trent med oss de siste dagene. Lørdag var han med på alt. Forhåpentligvis får han et par gode økter denne uka, kommenterer Ingebrigtsen.
Oppgjøret i 2. runde av norgesmesterskapet på onsdag blir i så fall den første offisielle opptredenen til Stamnestrø siden
innhoppet mot Strømsgodset i oktober 2016.
Det er ellers ventet at Rosenborg igjen stiller med "cuplag" - slik som mot Trygg/Lade i 1. runde og mot Lillestrøm i mesterfinalen. Det vil si at seierherrene fra Drammen stort sett får hvile til seriekampen mot Ranheim, som er det
første byderbyet i serien siden 1995.