Frode vil bli i Trondheim
Skrevet av Thomas Myren, 17. september 2002, 16:14
Frode Johnsen har ingen proffdrømmer. Den populære Rosenborg-spissen vil gjerne avslutte karrieren sin på Lerkendal.- Jeg avslutter mer enn gjerne karriéren i Rosenborg. Jeg har ikke noe behov for å dra ut, sier Johnsen til Aftenposten.
Telemark-gutten innleder med kveldens kamp mot Inter sin tredje Champions League-sesong. Johnsen stortrives i Trondheim og utlandet lokker ikke, selv om det er mye penger å hente som utenlandsproff.
- Jeg har det så godt her og jager ikke etter å komme meg videre. Når du tjener rundt to millioner, har du det veldig fint, sier midtspissen til VG.
Frode Johnsen mener også at tilværelsen som utenlandsproff er såpass usikker at han heller vil være i Rosenborg. Han mener at tidligere lagkamerat Jan Derek Sørensen, som har grodd fast til Borussia Dortmund-benken, er et godt eksempel på at det å dra til utlandet ikke alltid er så bra.
- Jeg tror nok Derek har begynt å tenke seg om, at han føler det er på tide å skifte klubb eller komme seg hjemover. Å sitte på benken i utlandet i flere år ville vært kjedelig, sier Johnsen, som har kontrakt med Rosenborg ut 2005-sesongen.
I sin første Champions League-sesong for to år siden, scoret Johnsen hele fem mål på seks kamper. Dette plasserte han langt oppe på toppscorerlista. Han tror ikke det er umulig med en reprise i høst, men det skal bli vanskelig.
- Det er mulig å kopiere det, men det blir veldig vanskelig. Blant annet scoret jeg tre mål mot Helsingborg, i en kamp hvor vi rundspilte svenskene. Jeg tror det skal mye til for å rundspille noen nå, sier 28-åringen til Aftenposten.