Ludde starter mot Molde
Skrevet av Thomas Myren, 16. august 2002, 16:20
Trond Fredrik Ludvigsen skyver Dagfinn Enerly ut av laget og starter mot Molde lørdag kveld.Mandag ble Alta-gutten spilleklar for Rosenborg, onsdag fikk han sin debut som innbytter mot Brøndby og i morgen kveld får han altså spille for første gang fra start.
Den andre forandringen på laget i forhold til de 11 som startet i "Slaget om Norden" er at Azar Karadas fortsatt ikke er helt bra etter kuttet i pannen og står over. Inn kommer Odd Inge Olsen. Dermed blir Christer Basma midtstopper, mens Roar Strand går ned på høyreback.
Flere har omtalt morgendagens kamp i Romsdalen for en seriefinale mellom nummer én og tre på tabellen, men dette vil ikke Nils Arne Eggen være med på.
- Det er en toppkamp, ikke en seriefinale. Resultatet vil ikke være avgjørende for hvem som vinner til slutt, sier Eggen til VG.
Rosenborg er ubeseiret på Røkkeløkka og Odd Inge Olsen, som de siste årene har spilt disse hatoppgjørene i Molde-drakt, tror at RBK også kommer seirende ut i morgen kveld.
- Det er jo slik at de må vinne, og gjør de det er vi bare ett poeng bak. Taper de er de fem poeng bak oss, så de føler nok et mye større press enn vi gjør. Jeg tror vi vinner, fordi vi er et bedre lag, sier Odd Inge Olsen til Adressa.
Rosenborgs lag i den TV2-sendte kampen blir dermed slik:
Arason
Strand - Basma - Hoftun - Saarinen
Olsen - Skammelsrud - Berg
Ludvigsen - Johnsen - Brattbakk