Utskrift fra rbkweb.no

- Gjør det vanskelig og spiller omstendelig
Skrevet av Thomas Myren, 30. oktober 2016, 20:56

Rosenborg fikk aldri spillet til å flyte mot Strømsgodset. Seriemesterne står nå med ett fattig poeng på tre kamper.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

DRAMMEN (rbkweb.no): - Vi er ikke vante til det. Vi er vante til å ha ni poeng på tre seriekamper. Det er litt uvant, og det er klart at det er vi ikke fornøyde med, slår Johan Lædre Bjørdal fast.

- Nå ryker mange av de mulige rekordene.

- Det gjør de vel. Men vi må bare tenke på prestasjonen og ikke på mange rekorder.

- Hvorfor tapte dere?

- Noen dyp analyse av kampen tror jeg ikke at jeg skal gjøre nå, det får andre gjøre. Men det er klart at vi er skuffet.

- Vi hadde gledet oss til kamp, og 1. omgang er grei. Da syns jeg at vi spiller greit. Det var ikke noen god kamp, men det var OK da. I 2. omgang er det dårlig.

- Da de får det målet - når han limer ballen i vinkelen, blir det mye "Hawaii": Vi vil fram, og strukturen går litt opp i liminga. Vi gjør det vanskelig og spiller omstendelig.

- Dere var veldig høyt oppe etter å ha sikret cupfinale. Er det etterdønningene vi så i kveld?

- Vi kan godt skylde på det, men samtidig skal det ikke være sånn. Vi skal være profesjonelle nok til å gjøre en god kamp. I dag spiller vi ikke noen god kamp.

- Vi bør prestere bedre enn det vi gjør. Og så scorer de noen fine mål, det kan vi ikke legge skjul på. Det er den dagen.

- Samtidig hadde dere fått en helt annen start om Helland-kippen hadde gått i mål.

- Det er sant, men sånn kan vi ikke tenke. Sånn er det av og til.

- Det har vært en lang sesong, men vi kan ikke skylde på det. Nå får vi bare brette opp ermene, for vi har to meget viktige kamper igjen - den ene på Lerkendal og den andre er cupfinalen. Da skal vi prestere bedre.

nyheter
forum