Utskrift fra rbkweb.no

- Overraskende kjølig av meg!
Skrevet av Thomas Myren, 26. oktober 2016, 23:25

Jørgen Skjelvik viste gamle vingferdigheter da han punkterte semifinalen mot Bodø/Glimt på overtid.


Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- Det er Matti som gir ballen til meg. Jeg har heldigvis ro til å bruk to touch og trille ballen forbi keeper. Det var overraskende kjølig fra min side! Det var deilig! smiler Skjelvik til rbkweb.no.

- Du gjorde slik som Midtsjø burde ha gjort noen minutter tidligere?

- Ja, det var det.

- Hvordan er det å være i din tredje cupfinale med Rosenborg?

- Det blir fest! Det er utrolig moro. Slik som sesongen ble, er det veldig viktig at vi får den. Hvis ikke hadde det blitt en veldig kjedelig høst.

- Utdyp.

- Hadde det ikke blitt finale nå, hadde det blitt en utrolig trist november. Sesongen sett under ett hadde blitt under forventning, siden vi ikke kom ut i Europa. Finalen har mye å si for sesongen som helhet - og veien videre.

- Hva gjorde dere bra i kveld?

- Vi er gode defensivt. Vi slipper ikke til noen sjanser i det hele tatt - som jeg kan huske i hvert fall. Vi har full kontroll defensivt.

- Vi skulle ønske vi hadde avgjort litt før og hadde scoret litt flere mål, men det viktigste er at vi ikke slipper inn mål. Det er sterkt.

- Siden ballen som oftest var i nærheten av Glimt-målet i 2. omgang var det ganske trygt?

- I andre omgang er vi bedre enn i første. Vi får større rom å kontre på, og vi burde kanskje ha avgjort tidligere. Men den satt til slutt, og det viktigste er at vi er i finalen igjen. Det blir et helsikes leven i Oslo!

nyheter
forum