Utskrift fra rbkweb.no

- Alle kommer til å få spille
Skrevet av Thomas Myren, 10. september 2016, 13:47

Rosenborg stiller sterkt mot Stabæk, men varsler fortsatt rullering på laget.

VS.


- Vi spiller med "det til hver tid beste laget". Men i høst kommer alle til å få spille. Vi vil bruke det i forhold til inngangen neste år, slår Kåre Ingebrigtsen til rbkweb.no.

- For å skape større konkurranse om plassene på laget?

- Det skal definitivt være konkurranse. Den kommer sikkert til å bli enda tøffere neste år.

Jonas Svensson, Tore Reginiussen og Holmar Eyjolfsson er tilbake på Nadderud etter å ha blitt hvilt mot Tromsø. Alex Gersbach fortsetter som venstreback fordi Jørgen Skjelvik skadet låret i privatlandskampen mot Hviterussland.

- Det er ikke noen stor sak - det er en liten strekk, så vi får bare se. Vi kommer til å være forsiktige, kommenterer Ingebrigtsen.

- Det kan ta noen uker til?

- Vi kommer inn i et tett kampprogram. Så får vi se når det er mulighet til å bruke Jørgen.

- Dere er heldigvis godt forspente på venstreback.

- Ja, vi har jo Alex. Men vi spiller i morgen og så søndag, onsdag og lørdag. Så vi trenger alle, mener treneren.

Det var ingen formasjonstrening på den svært korte økta i formiddag, men Fredrik Midtsjø har vikariert som venstreving tidligere i uka. Det kan åpne for Matthias Vilhjalmsson på midtbanen.

På topp imponerte Christian Gytkjær med åtte mål på fire seriekamper fra start i august. Det har for alvor løsnet for toppscoreren, som ikke minst bidro på bortebane med seks mål på 2,5 kamp mot Lillestrøm, Viking og Brann.

- Det tar tid å komme til Rosenborg. Treningsmengde og alt det der er ikke enkelt. Det er også en klubb av en viss størrelse og med forventninger rundt seg. Det er ikke enkelt for alle, for å si det sånn, kommenterer Ingebrigtsen.

- Det har også mye med at vi har fått ham til målsjanser. Vi gjorde det på hjemmebane hele veien, men han fikk ikke så mye målsjanser borte i starten. Det har vi klart nå.

- Sjøl har han blitt mye friskere. Han tåler treningene. Nå er han pigg i beina, og tåler å spille mye kamper. Nå restituerer han på to dager i stedet for fem. Det er en fordel! smiler han.

Mushaga Bakenga er friskmeldt etter lårstrekken mot Sogndal og blir med på benken. André Hansen (kne) og Pål André Helland (lyske) er tidligst tilbake neste helg. Pavel Londak (skulder) er heller ikke helt bra, noe som igjen åpner for Julian Faye Lund som reservekeeper.

- Mest sannsynlig blir det Julian. Vi risikerer ikke noe med noen, slår Ingebrigtsen fast.

Avspark på Nadderud er klokka 18. TV2 Sport Premium 4 sender kampen.

Antatt Rosenborg-lag:
Adam Larsen Kwarasey

Jonas Svensson - Tore Reginiussen - Holmar Eyjolfsson - Alex Gersbach

Mike Jensen - Anders Konradsen - Matthias Vilhjalmsson

Elba Rashani - Christian Gytkjær - Fredrik Midtsjø

nyheter
forum