Full rullering også på bortebane?
Skrevet av Thomas Myren, 20. august 2016, 17:41
Rosenborg har hvilt spillere i de siste seriekampene. Spørsmålet er hvor mange bytter Kåre Ingebrigtsen velger å gjøre mot Brann.
V
Mot Bodø/Glimt og Sarpsborg rett etter sommerferien manglet Yann-Erik de Lanlay, André Hansen og Anders Konradsen på grunn av skader og karantene. Etterpå har RBK sjøl valgt ikke å stille med best tilgjengelig mannskap i serien, for heller å fokusere på kvalifiseringskampene i Europa.
Det blir garantert ei forandring på laget også mot Brann siden Fredrik Midtsjø har karantene for tre gule kort. Men trolig blir det flere frivillige forandringer med returmøtet mot Austria Wien i tankene.
Følgende spillere har blitt hvilt i de siste fem seriekampene:
Aalesund (B) 1-1
Tore Reginiussen, Holmar Eyjolfsson, Fredrik Midtsjø, Pål André Helland og Christian Gytkjær. I tillegg André Hansen skadet.
Haugesund (H) 6-0
Tore Reginiussen, Holmar Eyjolfsson og Pål André Helland. I tillegg karantene for Jonas Svensson og Anders Konradsen samt skade for André Hansen.
Lillestrøm (B) 4-3
Tore Reginiussen og Holmar Eyjolfsson. André Hansen skadet.
Viking (B) 2-0
Jørgen Skjelvik. André Hansen skadet.
Sogndal (H) 3-1
Tore Reginiussen, Mike Jensen, Anders Konradsen og Pål André Halland. I tillegg André Hansen og Yann-Erik de Lanlay skadet.
Etter hvert har det blitt et tvilstilfelle om Jørgen Skjelvik fortsatt er førstevalg som venstreback, og dermed også om han eller Alex Gersbach starter der mot Brann.
Sjansen er nok stor for at minst én av midtstopperne blir hvilt, mens det gjenstår å se hvor mange forandringer RBK tør gjøre på midtbane og i angrep. Skadene til Yann-Erik de Lanlay og Mushaga Bakenga har gitt noen færre muligheter.
Avspark på Brann stadion er klokka 18. TV2 Sport Premium 4 sender.