Fineste treningsbanen i landet gravd opp
Skrevet av Thomas Myren, 20. april 2016, 20:19
Etter litt fram og tilbake begynte arbeidet i Lerkendal idrettspark i går.
Foto: Thomas Myren
Nytt gress også på treningsbanen (09.04.16)
Egentlig var planen å grave opp treningsbanen i forrige uke, men på grunn av usikkerheten rundt mulighetene for i stedet å trene på Lerkendal stadion, ble arbeidet utsatt på ubestemt tid. Det ble sågår luftet å vente helt til EM-pausen.
Men denne uka ombestemte Rosenborg seg igjen: I påvente av omlegginga hadde banen vært stemoderlig behandlet, og den var i overkant humpete å trene på.
Nå er treningsbanen gravd opp. Nytt gress skal såes, og værforholdene avgjør når banen kan brukes igjen.
I mellomtida trener Rosenborg på kunstgressbanen ved Brakka samt den lille gressbanen i det sørøstre hjørnet av idrettsparken. Håpet er også å kunne trene på stadion når det polske gresset der har festet seg ordentlig.