Utskrift fra rbkweb.no

- Det blir trist
Skrevet av Thomas Myren, 11. desember 2015, 00:20

Kåre Ingebrigtsen likte ikke hvordan Rosenborg ga fra seg initiativet mot Dnipro.


Foto: Thomas Myren

DNIPROPETROVSK (rbkweb.no): - Det blir trist. 3-0 er altfor mye i en sånn match når vi egentlig hadde muligheter til å vinne den. Når vi ikke gjør det, har vi ikke vært gode nok, sier Ingebrigtsen.

- Hadde vi scoret først, tror jeg de aldri hadde scoret på oss. Fram til 1-0 var vi kanongode. Vi må score på de sjansene vi får, og vi kan ikke gi bort mål.

- I hvert fall to av de tre målene er kontringer som vi slipper inn. Det er for dårlig av oss på førstemålet å slippe til en overgang på 0-0. Nå må vi ta lærdom av det.

- De fikk masse energi av scoringa si, og kom mer med i matchen. Før det hadde vi full kontroll. Hadde vi fått det første målet, tror jeg de aldri hadde fått den energien. I starten sleit de veldig.

- Hva tenker du om kamputviklinga?

- Vi måtte fram, og de skulle ligge og kontre - slik som på Lerkendal. Vi skulle aldri ha vært i den situasjonen. Vi skulle ha ligget og kontret på dem. Fordi det var en del bra kontringsmuligheter.

- På 2-0 går lufta litt ut av ballongen. Viljen er der, men da sprekker vi opp i strukturen. Vi hang ikke sammen, og spilte én og én.

- Ble det merkbart at forsvaret var nykomponert?

- Nei. Men det blir det etter hvert når vi må stå høyere og må ta større risiko. De er strålende på overganger. De overrasket oss litt med tre kontringsspillere på topp i dag.

nyheter
forum