Utskrift fra rbkweb.no

- Det var mye av grunnen til at jeg kom hit
Skrevet av Marius Dahl, 17. oktober 2014, 16:45

I morgen kan guttelaget ta sitt andre strake NM-gull, som første norske lag. Erik Nordengen var ikke med i fjor, men har vært sterkt delaktig i år.


Foto: Marius Dahl

- Jeg synes det har vært veldig bra, det har vært lærerikt. En bra start. Jeg har lært mye bevegelser og hvordan jeg skal forholde meg til laget og spillestilen, sier tynsetingen om sine første måneder i Trondheim.

Han ble klar for Rosenborg sist vinter, og begynte på videregående skole i Trondheim i august. Han har vært dominerende på laget som banket Molde og Viking i kvart- og semifinalen. I morgen blir det finale mot Mjøndalen på bruntrøyenes hjemmebane i Nedre Eiker.

- Det har vært i tankene lenge nå, ja. Det var mye av grunnen til at jeg kom hit, at jeg hadde lyst til å spille NM-finale, innrømmer Nordengen.

- Det har vært motivasjonen hele året, så å vinne den hadde vært godt, sier han.

Vinner Rosenborg i morgen blir de historiske, som den første årgangen som forsvarer et G16-gull i NM.

- Det hadde vært artig å vise at det er god utvikling her i Trøndelag, sier Nordengen.

- Jeg tror vi kommer til å styre kampen. Er vi på fra start, tror jeg vi kommer til å ta dem greit. Men vi må være på, advarer han.

Nordøsterdølen har vært med å tape mot Mjøndalen før, så revansjelysten til midtbanegeneralen er på topp foran morgendagens cupfinale.

- Jeg møtte dem som junior i Norway Cup i fjor, og da tapte vi etter ekstraomganger. Men dette Mjøndalen-laget har jeg ikke møtt, sier Nordengen.

Laget dro ned til Østlandet i dag og overnatter i Sandvika i natt, samme sted som A-laget hadde sin siste forberedelser foran fjorårets finale. Familien til Nordengen drar også nedover for å se familiens fotballhåp.

- Familien kommer nedover, samt litt slekt i Oslo-området. De er her og ser på meg på viktige kamper, sier han.

Hvordan føler du din egen sesong har vært?

- Starta bra, en liten nedperiode, men på tur opp igjen nå. Jeg håper jeg viste det i helga.

Du hadde en nedperiode?

- Det var en periode jeg var sjuk, jeg tror det var noe influensa eller noe sånn. Det hang igjen litt, men jeg er frisk nå, forsikrer han.

Nordengen har ikke tatt med seg noen særegne forberedelsesritualer fra hjemplassen i Nord-Østerdal.

- Sove mye, spise riktig og være på hugget på trening. Det som er normalt, smiler Nordengen.

PS! nrk.no sender finalen klokka 14.

nyheter
forum