Mangler tyngde i angrep
Skrevet av Thomas Myren, 26. mai 2002, 13:01
Nils Arne Eggen vil ha Bengt Sæternes klar fortest mulig for å få mer tyngde i angrep.- Det blir jo ikke akkurat noe panser-rekke med Dag Frode Hornseth, Christer George og Harald Brattbakk, sa Eggen tidligere i mai, og nærmest avfeide at de tre skulle spille sammen på topp.
Men i gårsdagens 0-0-oppgjør mot Vålerenga var det nettopp denne trioen som dannet Rosenborgs angrepsrekke i en time av kampen. Med Frode Johnsen ute med lyskeskade, hadde Eggen egentlig ikke noe annet valg.
I går fungerte "pingle-rekka" ganske godt, og både Hornseth og Brattbakk hadde muligheter til å bli matchvinnere på Ullevaal. Nærmest var Brattbakk som var alene gjennom og satte ballen til side for mål.
- Jeg er ikke flau over å bomme på en slik sjanse, men det er klart det skal være mål, sier Brattbakk til VG.
Derimot var Nils Arne Eggen langt fra fornøyd med angrepstrioen.
- Jeg savnet litt av gutsen. Vi var ikke fandenivoldske nok. Vi må få et bedre individuelt lag på banen. I dag var jeg direkte misfornøyd med innsatsen på topp. Det er ikke nok å løpe rundt som pingler, sier RBK-treneren til Dagbladet.
Eggen etterlyser mer tyngde i angrepet og det fort. Det ser ut til at Frode Johnsen må opereres, og da blir spissen ute i tre måneder. Dermed haster det for Eggen å få Bengt Sæternes klar. Problemet for RBK er at flere andre har meldt seg på i kampen om Bodø/Glimt-spissen. Blant annet italienske Atalanta.
- Jeg har snakket med Sæternes. Hva som kom ut av det, er en sak mellom ham og meg. Men, vi ønsker ham sterkt, og han er vant til å spille slik vi gjør i Rosenborg, sier Nils Arne Eggen til VG.
...men inntil videre er det altså pingle-rekka Eggen må velge dersom han skal benytte seg av 4-3-3...