Utskrift fra rbkweb.no

- Han har ikke spilt seg ut av laget
Skrevet av Thomas Myren, 27. juni 2014, 17:52

Alexander Lund Hansen tabbet seg ut da han var tilbake mot AIK, men han kan trøste seg med at han fortsatt ser ut til å være førstevalget.


Foto: Thomas Myren

- De har ingenting, men så kommer det to langskudd som det er vanskelig å gardere seg i mot. På det første får han stjernetreff, men det andre er vanskelig å se hvordan og hvorfor går inn, innrømmer Per Joar Hansen overfor rbkweb.no.

Keeperen ville sjøl ikke bli intervjuet etter å ha sluppet skuddet fra Henok Goitom mellom egne bein, og dermed gitt bortelaget seieren.

I skadefraværet hans har Daniel Örlund voktet målet i tre kamper, men nå ser altså "Lunna" ut til å få tilbake plassen sin.

- Han har absolutt ikke spilt seg ut av laget. Han fikk en hjernerystelse mot Strømsgodset, og hadde ikke spilt kamp på veldig lenge nå. Han trengte derfor å få spille kamp igjen, mener treneren.

- Betyr dette at han fortsetter i mål når alvoret starter neste uke?

- Ja, han har i hvert fall stått veldig godt. Han har definitivt ikke spilt seg ut av laget. Og så er vi glade for at vi har to veldig gode keepere.

- I fjor var det reserven i seriekampene som sto i europaligakvalifiseringa. Hvordan blir det i år?

- Vi har ikke tenkt så langt. Nå må vi gjøre ferdig denne kampen først. Det var bra at han fikk sin første kamp siden Strømsgodset-kampen. Det var det viktigste, at han er tilbake.

- Hvordan oppsummerer du 2-3-tap for AIK?

- Prestasjonsmessig syns jeg førsteomgangen er sånn middels. Du ser at det er feriepreg på begge lag, og det er veldig sjansefattig - det er knapt en sjanse. Vi får Ole sitt mål, og så er det et par skudd. Det er lite framdrift.

- De har heller ikke mye, og vi har kontroll defensivt. Men vi gir bort mange overganger, der vi spiller inn ballen sentralt og får brudd i mot. Vi gjør litt mye tekniske feil.

- Så syns jeg andreomgangen er mye bedre. Vi går ut og styrer kampen: Vi klarer å få hurtigere spill i lengderetning. Vi klarer å få splittet bedre i midtbaneleddet, som gjør at vi får brukt de to sentrale bedre: Vi får mer framdrift og framoverrettet spill.

- Vi skaper gode muligheter. Headinga til "Søder" kom etter et veldig bra angrep, og det var en fantastisk redning av keeperen. Vi scorer et flott mål, og vi har egentlig full kontroll på kampen på 2-1.

- Er du fornøyd med formtesten?

- Det er OK gjennomkjøring. Vi har tross alt hatt ei bra treningsuke, og det har vært bra fart på treningene. Vi har trent tøft og har ikke sluppet opp foran denne kampen. Vi har hatt fulle treninger med bra trøkk og intensivitet. Jeg så at spillerne ble slitne på slutten, og det ble for så vidt AIK òg - som er litt i samme situasjon som oss.

- Vi burde likevel ha greit å styre inn kampen og vunnet når vi leder og har full kontroll, men det er lite å gjøre når de får stjernetreff på langskudd.

nyheter
forum