Rosenborg - AIK 2-3
Skrevet av Thomas Myren, 27. juni 2014, 16:54
Formtesten før høstsesongen var ikke særlig lovende.
Foto: Thomas Myren
- Vi må snøre igjen sekken bakover
- Han har ikke spilt seg ut av laget
Bilder fra Rosenborg - AIK
- Det er litt feriefotball: Det er ikke noe voldsomt tempo og en forholdsvis jevn kamp. Det blir en del balltrilling, og kanskje ikke så voldsomt stor vilje til å angripe fra noen av lagene, slo Tore Reginiussen fast overfor rbkweb.no.
Nabil Bahouni fikk tid og rom til å i svenskene ledelsen etter et kvarter. På corner fra Morten Gamst Pedersen utlignet Ole Selnæs med sitt første hodemål siden han var guttespiller på Sverresborg. Stort mer skjedde ikke før pause.
- Jeg syns andreomgangen er mye bedre. Vi går ut og styrer kampen: Vi klarer å få hurtigere spill i lengderetning. Vi klarer å få splittet bedre i midtbaneleddet, som gjør at vi får brukt de to sentrale bedre: Vi får mer framdrift og framoverrettet spill, slo Per Joar Hansen fast.
Alexander Søderlund var nær å heade RBK i ledelse, men ble forhindret av keeper. Mike Jensen fulgte opp med et godt langskudd. Til slutt scoret Riku Riski med en markkryper etter godt forspill av nettopp Jensen.
Men så raknet Rosenborg: Ebenezer Ofori og Henok Goitom snudde kampen på tre minutter. Seiersmålet glapp mellom beina på Alexander Lund Hansen, som endelig var tilbake etter hjernerystelsen mot Strømsgodset i mai.
- De har ingenting, men så kommer det to langskudd som det er vanskelig å gardere seg i mot. På det første får han stjernetreff, men det andre er vanskelig å se hvordan og hvorfor går inn, innrømmet Perry.
Høstsesongen åpner med 1. kvalifiseringsrunde til europaligaen mot latviske Jelgava på torsdag.
PS! Stefan Strandberg var
tilgitt etter streiken mot Lillestrøm, og ble med på benken - der han ble sittende.
Kampfakta
ROSENBORG | 2-3 | AIK |
Ole Selnæs 18
Riku Riski 63 | | Nabil Bahoui 14
Ebenezer Ofori 78
Henok Goitom 81 |
Fredag 27. juni 2014 15:00
Treningskamp, Lerkendal stadion
ca. 500 tilskuere og vist på rbk.no
Rosenborg [4-2-3-1]
Alexander Lund Hansen - Jonas Svensson, Tore Reginiussen (Per Verner Rønning 83), Jørgen Skjelvik, Mikael Dorsin - Mike Jensen (Daniel Berntsen 71), Ole Selnæs - Tobias Mikkelsen (Pål André Helland 86), Riku Riski, Morten Gamst Pedersen - Alexander Søderlund (John Chibuike 81)
Gult kort RBK: Ole Selnæs
Ubenyttet reserve: Daniel Örlund, Stefan Strandberg, Bent Sørmo og Alexander Sørloth