Velger Skjelvik foran Strandberg
Skrevet av Thomas Myren, 26. juni 2014, 17:44
Sjøl om Stefan Strandberg er aktuell igjen, blir Jørgen Skjelvik fortsatt foretrukket i midtforsvaret.
VS.
- Det blir ikke lett å konkurrere seg inn på laget igjen, for Jørgen Skjelvik har gjort det veldig bra i de to tippeligakampene han har spilt, slår Per Joar Hansen fast overfor
Dagbladet.
I treningskampen mot AIK beholder Rosenborg samme lag som mot Start med unntak for at Alexander Lund Hansen får tilbake plassen i mål på bekostning av Daniel Örlund.
Altså stiller RBK med toppet lag i generalprøven før høstsesongen, og det må kunne sies å være et dårlig tegn for Strandberg at han ikke er med. Tirsdag ble han
tilgitt av arbeidsgiveren etter
streiken mot Lillestrøm, men i påvente av salg ser han altså ut til å bli benkesliter. Dette til tross for at Rosenborg tidligst kan ha erstatter på plass når overgangsvinduet åpner 15. juli.
- Stefan må virkelig vise at han ønsker å spille, for konkurransen om midtstopperplassene er tøff nå. Jørgen har noen ekstremt spennende kvaliteter; han har enorm fart og er god på å lese spillet, kommenterer Perry.
Nicki Bille er fortsatt ute etter
overtråkket mot Lillestrøm. I tillegg mangler naturligvis VM-spillerne Cristian Gamboa og Mikkel Diskerud.
Avspark mot AIK er allerede klokka 15.
rbk.no viser kampen.
Rosenborg-laget:
Alexander Lund Hansen
Jonas Svensson - Tore Reginiussen - Jørgen Skjelvik - Mikael Dorsin
Mike Jensen - Ole Selnæs
Tobias Mikkelsen - Riku Riski - Morten Gamst Pedersen
Alexander Søderlund
Reserver: Daniel Örlund, Stefan Strandberg, Per Verner Rønning, Daniel Berntsen, Bent Sørmo, Pål André Helland, John Chibuike og Alexander Sørloth