Laget mot Vålerenga
Skrevet av Thomas Myren, 25. mai 2002, 00:08
Eggen og Ola By må forandre i forsvarsrekka foran kampen på Ullevaal, men ellers er laget uforandret.Azar Karadas må stå over kveldens kamp på grunn av gulkort-karantene, mens Christer Basma fortsatt er usikker etter at han tråkket over mot Start 16. mai.
Dette betyr at Rosenborg må gjøre minst en forandring i backrekka. Janne Saarinen går over på høyresiden, mens Ståle Stensaas blir venstreback. Så kan man diskutere hvor god løsning det er. Dette ble prøvd i en del treningskamper i vinter, og det var helt åpenlyst at Saarinen ikke fikk det til å klaffe for fullt på "feil" side.
Christer Basma blir med på flyet til Gardermoen lørdag, men han er altså fortsatt usikker. Han kunne ikke trene for fullt på fredag, og skal testes i timene før avspark. Dersom Basma ikke spiller, blir Tor Trondsen hans erstatter.
Det blir ingen ytterligere forandringer på laget; keeper, midtbane og angrep er det samme for fjerde kampen på rad.
Rosenborgs lag i den TV2-sendte kampen 19:00:
Arason
Saarinen - Basma/Trondsen - Hoftun - Stensaas
Olsen - Skammelsrud - Berg
El Fakiri
George - Brattbakk