Strandberg utestengt i to kamper
Skrevet av Thomas Myren, 22. mai 2014, 17:29
Rosenborg må greie seg uten Stefan Strandberg mot Strømsgodset og Lillestrøm.Sørlendingen blir straffet for å ha tråkket Aaron Samuel på ryggen, da han skrevet over ham, i Sarpsborg på mandag.
«Ved avgjørelsen er det lagt vekt på at Disiplinærutvalget finner det godtgjort at Strandberg etter en duell i feltet bevisst tråkker på (stempler) en motspiller som ligger på bakken. Utvalget legger til grunn at hendelsen ikke skjer i kamp om ballen. En slik handling er klart i strid med prinsippene for Fair Play og tilsier en streng reaksjon i henhold til gjeldende retningslinjer», skriver NFF i
pressemeldinga.
Strandberg må dermed stå over de to neste seriekampene. Etter regelforandring for noen år siden kan han i henhold til § 4-3 i
reaksjonsreglementet likevel spille NM-oppgjøret mot Ranheim.
Uansett byr karantenen på problemer for Rosenborg: Per Verner Rønning sliter fortsatt med strekk, mens Mikael Dorsin måtte gi seg under treninga i dag med lyskeproblemer. Svensken har vært på MR-undersøkelse for å avklare skadeomfanget, men avventer fortsatt svar.
Også lengst framme i sentrallinja er det fravær: Alexander Søderlund skadet baksida av låret i Sarpsborg. Nicki Bille fortsetter dermed trolig som midtspiss mot Strømsgodset.