Utskrift fra rbkweb.no

Vurderer å straffe Dorsin
Skrevet av Thomas Myren, 14. april 2014, 17:00

Fotballforbundet liker ikke at Mikael Dorsin sparket etter Herolind Shala i møtet med Odd.

- Vi kommer til å se på situasjonen, og eventuelt legge det fram for påtalenemda. Det er også sendt et brev til Rosenborg hvor vi ber om Dorsins versjon av saken, sier juridisk rådgiver Henrik Salveson til Dagbladet.

Hendelsen skjedde i 1. omgang. Dorsin vant en hodeduell med Shala, men ble dyttet over ende og fikk frispark. Liggende på ryggen, strakk Dorsin ut venstrebeinet slik at skoa så vidt passerte haka til motstanderen.

Fordi dommer Svein Oddvar Moen ikke så sparket, kan Dorsin bli straffet ut i fra TV-bildene.

- Straff i etterkant forutsetter at det er en forseelse som normalt vil medføre to kampers karantene, påpeker Salveson.

Morten Gamst Pedersen kan derimot ikke bli straffet ytterligere etter å ha sklitaklet Fredrik Oldrup Jensen med strakt bein. Moen ga gult kort, og da kan ikke NFF overprøve - sjøl om dommersjef Rune Pedersen mener Rosenborg-spilleren skulle ha vært utvist.

nyheter
forum