Utskrift fra rbkweb.no

Skal samarbeide med Levanger
Skrevet av Thomas Myren, 11. mars 2014, 22:55

Rosenborg vil forsøke å hjelpe Levanger opp i 1. divisjon.


Foto: Thomas Myren

- Levanger er helt klart Nord-Trøndelags fremste representant. Det er spennende for oss å være med på å lage et godt utviklingsmiljø og et mer toppet miljø rundt dem, sier utviklingsleder Tore Grønning til Trønder-Avisa.

Inntrønderne havnet på 3. plass i 2. divisjon avdeling 4 i fjor, og håper altså å klatre høyere i år.

Det vil ikke bli noen formalisert avtale mellom klubbene, noe RBK heller ikke har med Ranheim. Levanger skal uansett få velge mellom forskjellige tjenester.

- Det er alt fra spisset keepertrening og det siste innen fysisk trening og kosthold, til trenerressurser som kan avholde talentsamlinger i Levanger. Vi skal sammen finne ut en god måte å utvikle fotballen i Levanger og Nord-Trøndelag på, sier Grønning.

Rosenborg håper naturligvis å få noe tilbake.

- Et samarbeid med Rosenborg vil åpne for mer interesse også for Levanger. Samtidig håper vi at vår tilstedeværelse i trøndersk fotball gir økt interesse og oppslutning for Rosenborg. Det fører igjen til bedre spillere og bedre stimulerte fotballmiljø, som selvfølgelig vi ønsker å dra nytte av i framtida, slår Grønning fast.

nyheter
forum