Rosenborg - Odd 1-3
Skrevet av Thomas Myren, 27. februar 2014, 18:04
Hjemmelaget hang ikke sammen i det hele tatt, og tapte vel fortjent.
Foto: Thomas Myren
- Vi ser ikke ut som et lag i det hele tatt
- Elleve individer og null kollektiv
Bilder fra Rosenborg - Odd
- Det er en skikkelig elendig prestasjon fra start til mål. I dag er det elleve individer og null kollektiv. Det bar kampen preg av fra første minutt. Sjøl om vi klarte å pynte på resultatet, så var Odd bedre enn oss i alle faser av spillet, slo Per Joar Hansen fast overfor rbkweb.no.
Etter å ha eksperimentert litt i de siste kampene var planen å stille med toppet lag. Stefan Strandberg (kne) og Mikkel Diskerud (hofte) kunne likevel ikke starte som antatt, og Tore Reginiussen (hæl), Ole Selnæs (kne) og Per Verner Rønning (hæl) manglet fortsatt. Like fullt skulle RBK være godt rustet til å levere ei god forestilling i timene før årsmøtet på Britiannia hotell.
Så skjedde ikke.
Odd var klart farligst og skapte mange store sjanser gjennom hele kampen. Ledermålet til telemarkingene ble imidlertid besørget av Mikael Dorsin, som i eget mål bukket inn et innlegg som hadde blitt stusset videre like foran ham.
Etter pause doblet Håvard Storbæk ledelsen ved å styre i mål et innlegg, før Elbasan Rashani begynte å gjøre det hele pinlig ved å trille inn 0-3 etter at Daniel Örlund hadde sparket ut ballen rett til en annen Odd-spiller.
Den første store RBK-sjansen kom først etter 81 minutter: Pål André Helland skjøt på keeper fra fem meter på innlegg fra Nicki Bille, før John Chibuike scoret på returen.
Rosenborg gjorde tilsynelatende aldri noe ordentlig forsøk på å pynte ytterligere på resultatet. I stedet var gjestene nære å øke seieren.
- Vi henger ikke sammen, og jobber én og én defensivt. Odd spiller gjennom oss og rundt oss altfor enkelt. De gir oss store problemer når vi ikke henger sammen som et lag, konstaterte Perry.
- Offensivt er det dårlig balltempo, lite framdrift og få som vil ha ballen. Det er mange som gjemmer seg bort, og det er dårlige samtidige bevegelser. Det er nesten fraværende å ta løp for hverandre uten ball. Det er ikke mye å ta med seg fra denne kampen.
PS! E6 var stengt fordi en lastebil hadde revet ned vifter i Væretunnelen. Grunnet lange køer på gamleveien var det store forsinkelser for publikum både til og fra kampen.
Kampfakta
ROSENBORG | 1-3 | Odd |
John Chibuike 81 | | Sjølmål (Mikael Dorsin) 20
Håvard Storbæk 58
Elbasan Rashani 63 |
Torsdag 27. februar 2014 16:00
Treningskamp, Abrahallen, Sveberg
ca. 150 tilskuere og vist på TV2 Sportskanalen
Rosenborg [4-3-3]
Daniel Örlund - Cristian Gamboa, Brede Moe, Mikael Dorsin, Jørgen Skjelvik - Mike Jensen, Jonas Svensson, Daniel Berntsen (John Chibuike 46) - Nicki Bille, Alexander Søderlund (Tobias Mikkelsen 65), Riku Riski (Pål André Helland 65)
Gult kort RBK: Cristian Gamboa og Nicki Bille
Ubenyttet reserve: Alexander Lund Hansen, Aslak Witry, Fredrik Midtsjø og Mikkel Diskerud