- Gode og interessante relasjoner
Skrevet av Marius Dahl, 16. februar 2014, 21:11
Per Joar Hansen syns den nykomponerte venstresida med Riku Riski, Daniel Berntsen og Jørgen Skjelvik er spennende.Etter å ha startet sammen
mot Astra og spilt halve 2. omgang sammen
mot Costuleni, ble trioen igjen foretrukket
mot Djurgården.
- Riski spesielt var positiv, flink til å starte og gjøre seg spillbar. Han var frekk og flink til å utfordre og slippe til Jørgen. Særlig i den perioden vi var gode, da doblet vi mye på kant på den siden. Relasjonene mellom Riku, Berntsen og Jørgen var gode og interessante, skryter Perry, som generelt var fornøyd med 2-1-seieren:
- Ser man bort i fra det første kvarteret og de siste 20 minuttene, som er veldig oppstykket, så er det mye å glede seg over den resterende timen. Det var bra balltempo, det var variasjon i spillet, vi angrep bakrom og mellomrom. Vi fikk doblet på kant og kommet rundt.
- Den første scoringen er en super kontring, og den andre er god vending av spill av Nicki, som blir tatt og får straffe. I tillegg har vi full kontroll på Djurgården, de skaper lite. Kampen blir som den blir de siste 20 minuttene med bytter. Vi tar med oss den timen der vi var gode, og prøver å forlenge den perioden framover.
- Hvordan syns du utviklinga har vært i vinter?
- Den er positiv. Vi har scoret mye mål i vinter; åtte på La Manga og to her mot Djurgården. Vi har også bud på flere. Riku er flink til å starte i rom, har gode initiativ og skjærer foran mål. "Søder" scorer, Nicki legger opp til straffe og scorer. Det er bra.
Treneren peker på at nettopp Søderlund og Bille viser framgang:
- Begge to er positive. Det er viktig for spisser å få score. Nicki er jo assistkonge så langt; legger gode innlegg. Det ser interessant ut.
- Han har tatt steg fra i fjor. Jeg synes han har blitt roligere, og det ser man jo på antall assist. Han har blitt flink til å se og bruke medspillerne rundt seg. Han er frekk og pågående som alltid. Han gir hundre prosent. Nicki er Nicki.
- De som kommer inn gjør også en god jobb, så vi har konkurranse og det ønsker vi også å ha, kommenterer treneren.
Trolig er Tobias Mikkelsen nærmeste konkurrent til trioen som ble foretrukket på topp mot svenskene. Pål André Helland og Alexander Sørloth spiller fortsatt andrefiolin.
- Det er dueller og konkurranse i alle ledd i Rosenborg, noe det skal være. Det er langt igjen til seriestart og når det er seriestart, så er det langt igjen til jul. Her må vi tenke kortsiktig og langsiktig.
- Hva har du å si om Sørloth?
- Han er her fordi vi har tro på han. Det er langt fra U19-landslag til etablerte stoppere i Tippeligaen og Allsvenskan, men det er en del av læringsprosessen som Alexander må igjennom. Det er fine innhopp å lære av.
- Vi har fortsatt mye å gå på, for vi er fortsatt i midten av februar. Som vi sier, så er vi lengre frem enn vi var i fjor og vi må bare jobbe for å bli enda bedre og se mulighetene til å utvikle oss videre. Det er langt igjen til seriestart og også en lang sesong, avslutter Per Joar Hansen.