Utskrift fra rbkweb.no

Mikkelsen med til Haugesund
Skrevet av Thomas Myren, 20. april 2013, 11:15

Ankelplagene til Tobias Mikkelsen er ikke verre enn at dansken starter for Rosenborg på søndag.

VS.


- Det ser bra ut. Jeg tror ikke det skal være noen fare, forteller Per Joar Hansen til rbkweb.no.

Mikkelsen pådro seg kombinert overtråkk og støtskade, og måtte gi seg under treninga i går. I dag var han tilbake for fullt og er altså klar for kamp.

- Han har kommet godt i gang, syns jeg. Vi har hentet ham hit i et langsiktig perspektiv: Han er en god, klassisk ving som kommer til å bli bedre og bedre. Og nå som banene blir enda bedre, har vi mye å glede oss til, spår sjefen.

- Han har heldigvis allerede fått scoret mål og hatt et par assists på frispark. Han har vært viktig for oss.

- Og den nye banen i Haugesund bør passe ham og resten bra?

- Ja, den er fin! Den er nylagt og skal være veldig bra. Det er klart at det er bra for oss.

Dermed blir laget uforandret i den fjerde strake seriekampen - kanskje trass i dårlige prestasjoner mot Start.

- Aggressiviteten i forsvarsspillet må bli bedre. Vi må opp på det nivået vi har hatt i de forutgående kampene. Vi var litt slakke i presset mot Start. Det ble for mye én og én, og spesielt midtbanen ble for "flat". Dermed fikk de spille for enkelt i gjennom oss. Vi må få mer dybde i midtbaneleddet og større aggressivitet, konstaterer Perry.

- Men dere sleit også offensivt?

- Nå har vi spilt én middels fotballkamp. Vi har scoret ti og sluppet inn ett mål. Det blir garantert flere kamper i år der vi ikke er like gode. Så akkurat dét er jeg ikke bekymret for.

Jon Inge Høiland måtte gi seg tidlig på treninga, og veteranen blir ikke med som reserve.

- Han har en "kjenning" på baksida av låret etter Buvik-kampen. Han er ikke helt 100 prosent, så han gikk av, forklarer Hansen.

Heller ikke Fredrik Midtsjø eller Daniel Berntsen får være med i troppen, som bare teller 17 spillere grunnet størrelsen på charterflyet. I stedet får Ole Selnæs og Jaime Alas være med på benken for henholdsvis andre og første gang i serien i år.

- Det er klart det er mulig å spille seg ut og inn i løpet av ei treningsuke. Vi ser på prestasjonene hver eneste dag, kommenterer treneren.

- Er det en tanke å rullere også på reservene?

- De har jo holdt seg i gang. De fikk jo spille mot Buvik i cupen, og vi har mange andre kamper framover. Jeg er ikke så redd for dét. Vi går nå inn i en periode med ti kamper på de neste seks ukene, så det blir kamper nok

Avspark i Haugesund er klokka 19. TV2 sender oppgjøret.

Antatt Rosenborg-lag:
Alexander Lund Hansen

Cristian Gamboa - Tore Reginiussen - Per Verner Rønning - Mikael Dorsin

Mikkel Diskerud - Mike Jensen - Jonas Svensson

Tobias Mikkelsen - Nicki Bille - Tarik Elyounoussi

Reserver: Daniel Örlund, Brede Moe, Ole Selnæs, Borek Dockal, John Chibuike og Jaime Alas.

nyheter
forum