Utskrift fra rbkweb.no

- Rønning bidrar med rutine
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 19. august 2011, 00:09

Jan Jönsson forklarer hvorfor man valgte å bytte Per Verner Rønning mot Tom Erik Nordberg. Og Kevin Dure er fortsatt aktuell i høst...

Tidligere i uka ble det klart at Rosenborg hentet Per Verner Rønning fra Bodø/Glimt, mens Tom Erik Nordberg gikk motsatt vei. Det er uvisst hvorvidt Rosenborg også måtte ut med penger for å få avtalen i havn.

- Per bidrar med erfaring. Nettopp det at han har vært mer på et høyere nivå over lengre tid enn Tom Erik bidro til å vippe det i hans favør da vi bestemte oss, forklarer Jan Jönsson, som likevel innrømmer at det er snakk om to ganske like spillertyper.

- Begge er høyvokste, venstrebeinte og duellsterke. Likevel så føler vi at Per sin rutine og egenskaper med ballen i bena er egenskaper vi vil få bruk for utover høsten. Det kommer til å bli mange tette kamper hvor nettopp rutine og klokskap med ballen vil være viktige. At Per også er en spillende stopper synes jeg vi så visse prov på allerede i dag.

Innrømmer få sjanser for Nordberg
Tom Erik Nordberg ble først hentet til Rosenborg sommeren 2010 for så å bli umiddelbart utlånt til gamleklubben Ranheim. Så var han med på Lerkendal da man startet opp i januar, før spilleren ble utlånt på ny. Denne gang til Haugesund. Han ble så hentet tilbake i sommer og nå er han altså solgt til Bodø/Glimt. Jan Jönsson innrømmer at RBK ga spilleren få muligheter til å vise seg frem.

- Jeg er enig i at Tom Erik fikk få sjanser til å vise seg frem i Rosenborg når vi summerer det opp. Og jeg synes han er en bra spiller som har gjort sine saker bra i Haugesund, og jeg er sikker på at han kan utvikle seg videre i Bodø.

Dure er fortsatt aktuell
Det ble spekulert i om Rosenborg-aktuelle Kevin Dure nå er uaktuell siden klubben hentet Per Verner Rønning. Overfor rbkweb.no avkrefter Jan Jönsson dette: Rosenborg ønsker fortsatt å hente Dure.

- Uten å ville gå for mye inn på navn så kan jeg si at vi fortsatt ønsker nye spillere. Og selv om vi hentet Rønning så er det fortsatt interessant å hente en forsvarsspiller til. Vi ønsker å forsterke, og så lenge vinduet er åpent så kan spillere både komme inn og forsvinne ut, avslutter Jan Jönsson til rbkweb.no.

nyheter
forum